Фелодіпін інструкція із застосування

фелодипин інструкція із застосування

01.015 (Блокатор кальцієвих каналів)

Селективний блокатор кальцієвих каналів II класу з групи похідних дигідропіридину. Подібно до інших похідних дигідропіридину, фелодипін володіє значно більш високою спорідненістю до кальцієвих каналів гладких клітин артеріальних судин, ніж до кальцієвих каналів кардіоміоцитів. Блокуючи кальцієві канали і порушуючи надходження іонів кальцію в клітини гладеньких м’язів артеріальних судин, викликає їх розширення, зменшує ОПСС і знижує артеріальний тиск. Зменшує постнавантаження на серце.

Практично не пригнічує дії на скоротність і провідність міокарда, викликає помірну рефлекторну тахікардію. Збільшує коронарний кровотік.

Зменшує надходження позаклітинного кальцію в кардіоміоцити і гладком’язові клітини коронарних і периферичних артерій; в високих дозах знижує вивільнення іонів кальцію з внутрішньоклітинних депо. Зменшує кількість функціонуючих каналів, не впливаючи на час їхньої активації, інактивації та відновлення. Роз’єднує процеси збудження і скорочення в міокарді, опосередковувані тропоміозіном і тропонином, і в гладких м’язах судин, опосередковувані кальмодулином.

У терапевтичних дозах нормалізує трансмембранне струм кальцію, порушений при ряді патологічних станів, насамперед при артеріальній гіпертензії. Знижує артеріальний тиск за рахунок вазодилатації, зменшення ОПСС. Чи не впливає на тонус вен і адренергічну вазомоторную іннервацію, тому не викликає ортостатичну гіпотензію.

Володіє дозозалежним антиішемічний ефект. Підсилює коронарний кровотік, покращує кровопостачання ішемізованих зон міокарда без розвитку феномена «обкрадання», активує функціонування колатералей, захищає від ускладнень реперфузії, незначно збільшує частоту серцевих скорочень. Розширюючи периферичні артерії, знижує навантаження поста.

Майже не впливає на синоатріальний і AV вузли. Практично не має негативним ефектом (рефлекторне збільшення ЧСС у відповідь на розширення судин маскує негативний інотропний ефект).

Підсилює нирковий кровотік, виявляє помірну натрійуретічеськоє і діуретичну дію.

Дія починається через 2-5 год і триває протягом 24 год. Виразність ефекту корелює з дозою і концентрацією в плазмі.

Після прийому всередину фелодипин майже повністю абсорбується з шлунково-кишкового тракту і піддається інтенсивному метаболізму при «першому проходженні» через печінку. Зв’язування з білками плазми (в основному з альбумінами) становить близько 99%. У невеликих кількостях проникає через гематоенцефалічний бар’єр і плацентарний бар’єр, виділяється з грудним молоком. Фелодіпін інтенсивно метаболізується в печінці, всі відомі його метаболіти є неактивними. Метаболізм відбувається за участю ізоферментів CYP3A4, CYP3A5, CYP3A7.

Близько 70% виводиться нирками у вигляді метаболітів і менше 0.5% в незміненому вигляді; інша частина виводиться через кишечник. T1 / 2 в α-фазі становить близько 4 год, в β-фазі — близько 24 год.

У хворих похилого віку, а також у пацієнтів з порушеннями функції печінки концентрація фелодипіну в крові вище, ніж у пацієнтів молодшого віку.

Чи не кумулює навіть при тривалому застосуванні; при хронічній нирковій недостатності спостерігається кумуляція метаболітів.

Застосовують всередину переважно у вигляді лікарських форм, що забезпечують постійне вивільнення активної речовини — по 5-10 мг 1 раз / сут, при необхідності — 20 мг 1 раз / сут.

Максимальна добова доза становить 20 мг.

При одночасному застосуванні з інгібіторами мікросомальних ферментів печінки можливе підвищення концентрації фелодипіну в плазмі крові.

Можливе зменшення концентрації фелодипіну в плазмі крові внаслідок підвищення інтенсивності його метаболізму в печінці під впливом карбамазепіну, фенітоїну і фенобарбіталу (які є індукторами ферментів печінки) і прискорення виведення з організму.

При одночасному застосуванні з дигоксином можливо підвищення концентрації дигоксину в плазмі крові.

При одночасному застосуванні з ітраконазолом, кетоконазолом сповільнюється метаболізм фелодипіну в печінці, що призводить до збільшення концентрації фелодипіну в плазмі крові і підвищення ризику розвитку побічних ефектів.

При одночасному застосуванні з еритроміцином підвищується біодоступність фелодипіну. Є повідомлення про посилення терапевтичного і побічної дії фелодипіну у пацієнта, який отримує еритроміцин.

Підвищує біодоступність пропранололу. При одночасному застосуванні з бета-адреноблокаторами підвищується ризик розвитку хронічної серцевої недостатності).

Зменшення антигіпертензивної дії спостерігається при одночасному застосуванні фелодипіну з НПЗЗ, ГКС (затримка натрію і блокада синтезу простагландину нирками) і естрогени (затримка натрію), препарати кальцію; посилення антигіпертензивної дії відбувається при одночасному застосуванні з інгаляційними засобами для наркозу, бета-адреноблокаторами, альфа-адреноблокаторами, симпатоміметиками і іншими гіпотензивними препаратами.

Препарати, що викликають збільшення тривалості інтервалу QT, підсилюють негативний інотропний ефект і можуть підвищувати ризик значного подовження інтервалу QT.

Протипоказаний до застосування при вагітності (в т.ч. можливої).

З боку серцево-судинної системи: припливи крові до шкіри обличчя, що супроводжуються гіперемією особи, тахікардія, набряклість в області гомілковостопного суглоба (як наслідок прекапілярні вазодилатації), непритомність, екстрасистолія, виражена артеріальна гіпотензія, що супроводжується рефлекторною тахікардією і погіршенням перебігу стенокардії, лейкоцитокластичний васкуліт.

З боку центральної нервової системи: головний біль, запаморочення, відчуття втоми, парестезії.

З боку травної системи: нудота, болі в животі, блювота, підвищення активності печінкових трансаміназ, гіперплазія ясен, слизової оболонки мови, гінгівіт.

З боку кістково-м’язової системи: рідко — артралгія, міалгія.

Алергічні реакції: шкірний висип, свербіж, кропив’янка, ангіоневротичний набряк губ або мови, реакція фотосенсибілізації.

Інші: імпотенція / сексуальна дисфункція, часте сечовипускання, лихоманка, гіперглікемія.

Артеріальна гіпертензія, стенокардія (при неефективності бета-блокаторів та нітратів), синдром Рейно (в якості симптоматичної терапії).

Гострий інфаркт міокарда, декомпенсована хронічна серцева недостатність, вік до 18 років, вагітність, жінки дітородного віку з високою ймовірністю вагітності, підвищена чутливість до фелодипіну.

З обережністю застосовувати у пацієнтів з серцевою недостатністю, лабільністю АТ, при нирковій недостатності, серцевої недостатності після інфаркту міокарда.

При застосуванні у пацієнтів зі стенокардією слід враховувати, що в окремих випадках фелодипін може викликати виражену гіпотензію, яка призводить до ішемії міокарда.

• ПЛЕНДІЛ® (PLENDIL) таб. пролонгованої дії, покр. оболонкою, 10 мг: 30 шт.

• ТРІАПІН (TRIAPIN) таб. пролонгрованного дії, покр. плівковою оболонкою, 5 мг + 5 мг: 20, 28, 30 або 42 шт.

• Фелодипом (FELODIP) таб. пролонгується. дії, покр. оболонкою, 10 мг: 30 або 100 шт.

• фелодипіном (FELODIPINE) таб. пролонгується. дії, покр. плівковою оболонкою, 5 мг: 10, 15, 20, 30, 60 або 90 шт.

• ТРІАПІН (TRIAPIN) таб. пролонгрованного дії, покр. плівковою оболонкою, 2.5 мг + 2.5 мг: 20, 28, 30 або 42 шт.

• фелодипіном (FELODIPINE) таб. пролонгується. дії, покр. плівковою оболонкою, 10 мг: 10, 15, 20, 30, 60 або 90 шт.

• ЛОГІМАКС® (LOGIMAX) таб. пролонгується. дії, покр. оболонкою, 5 мг + 47.5 мг: 30 шт.

• фелодипіном (FELODIPINE) таб. пролонгується. дії, покр. плівковою оболонкою, 2.5 мг: 10, 15, 20, 30, 60 або 90 шт.

• Фелодипом (FELODIP) таб. пролонгується. дії, покр. оболонкою, 5 мг: 30 або 100 шт.

• ПЛЕНДІЛ® (PLENDIL) таб. пролонгованої дії, покр. оболонкою, 2.5 мг: 30 шт.

• Фелодипом (FELODIP) таб. пролонгується. дії, покр. оболонкою, 2.5 мг: 30 або 100 шт.

Інформація, розміщена на порталі не є підставою для самолікування. Перед застосуванням ліків проконсультуйтеся з фахівцем!

Фелодип — опис препарату, інструкція із застосування, відгуки

Клініко-фармакологічна група

 • Не вказано. Див. Інструкцію

фармакологічна група

 • Блокатори кальцієвих каналів

Інструкція для медичного застосування препарату

таблетки, вкріті оболонки, пролонгованої Дії 5 мг; блістер 10, пачка картонна 10;

таблетки, вкріті оболонки, пролонгованої Дії 10 мг; блістер 10, пачка картонна 10;

таблетки, вкріті оболонки, пролонгованої Дії 5 мг; блістер 10, пачка картонна 3;

таблетки, вкріті оболонки, пролонгованої Дії 2.5 мг; блістер 10, пачка картонна 3;

таблетки, вкріті оболонки, пролонгованої Дії 5 мг; блістер 10, пачка картонна 3;

таблетки, вкріті оболонки, пролонгованої Дії 10 мг; блістер 10, пачка картонна 3;

таблетки, вкріті оболонки, пролонгованої Дії 5 мг; блістер 10, пачка картонна 3;

фелодіпін 2,5 мг

Допоміжні Речовини: лактози моногідрат — 25,2 мг; МКЦ (тип Avicel PH101) — 51,75 мг; гіпромелоза (тип Methocel E50LV) — 110 мг; повідон (тип K-25) — 7,35 мг; Пропілгалат — 0,067 мг; МКЦ (тип Emcocel 90M) — 8 мг; магнію стеарат — 0,833 мг; Кремній колоїдній безводний — 1,3 мг

Допоміжні Речовини: лактози моногідрат — 23,95 мг; МКЦ (тип Avicel PH101) — 50,5 мг; гіпромелоза (тип Methocel E50LV) — 110 мг; повідон (тип K-25) — 7,35 мг; пропілгалат — 0,067 мг; МКЦ (тип Emcocel 90M) — 8 мг; магнію стеарат — 0,833 мг; Кремній колоїдній безводний — 1,3 мг

оболонка: гіпромелоза (тип Pharmacoat 606) — 6,666 мг; заліза оксид жовтий (Е172) — 0,007 мг; заліза оксид червоний — 0,019 мг; титану діоксид (Е171) — 0,435 мг; тальк — 1,008 мг; пропіленгліколь — 1,165 мг

амлодіпін 10 мг

Допоміжні Речовини: лактози моногідрат — 21,45 мг; МКЦ (тип Avicel PH101) — 48 мг; гіпромелоза (тип Methocel E50LV) — 110 мг; повідон (тип K-25) — 7,35 мг; Пропілгалат — 0,067 мг; МКЦ (тип Emcocel 90M) — 8 мг; магнію стеарат — 0,833 мг; Кремній колоїдній безводний — 1,3 мг

оболонка: гіпромелоза (тип Pharmacoat 606) — 6,149 мг; заліза оксид жовтий (Е172) — 0,044 мг; заліза оксид червоний — 0,081 мг; титану діоксид (Е171) — 0,467 мг; тальк — 0,992 мг; пропіленгліколь — 1,144 мг

 • Папаверин (Papaverine) Таблетки пероральні
 • Конкор (Concor) Таблетки пероральні
 • Магнію сульфат (Magnesium sulfate) Порошок для приготування суспензії для прийому всередину
 • Цефавора (CEFAVORA) Краплі гомеопатичні
 • Магнію сульфат (Magnesium sulfate) Субстанція-порошок
 • Чистотілу трава (Chelidonii majoris herba) Сировина рослинна
 • Престанс (Prestance) Таблетки пероральні
 • Барбовал (Barbovalum) Краплі оральні
 • Беталок ЗОК (Betaloc ZOK) Таблетки пероральні
 • Енап (Enap) Таблетки пероральні

** Довідник ліків призначений виключно для ознайомлювальних цілей. Для отримання більш повної інформації просимо Вас звертатися до анотації виробника. Не займайтеся самолікуванням; перед початком застосування препарату Фелодип Ви повинні звернутися до лікаря. EUROLAB не несе відповідальності за наслідки, спричинені використанням розміщеної на порталі інформації. Будь-яка інформація на сайті не містять помилок і не може служити гарантією позитивного ефекту лікарського засобу.

Вас цікавить препарат Фелодип? Ви хочете дізнатися більш детальну інформацію або ж Вам необхідний огляд лікаря? Або ж Вам необхідний огляд? Ви можете записатися на прийом до лікаря — клініка Eurolab завжди до ваших послуг! Кращі лікарі оглянуть Вас, проконсультують, нададуть необхідну допомогу і поставлять діагноз. ви також можете викликати лікаря додому. клініка Eurolab відкрита для Вас цілодобово.

** Увага! Інформація, представлена ​​в даному довіднику ліків, призначена для медичних фахівців і не повинна бути підставою для самолікування. Перед застосуванням препарату Фелодип наведено для ознайомлення і не призначене для призначення лікування без участі лікаря. Пацієнтам необхідна консультація фахівця!

Якщо Вас цікавлять ще якісь лікарські засоби і медикаменти, їх опису та інструкції по застосуванню, інформація про склад і формі випуску, показання до застосування і побічні ефекти, способи застосування, ціни і відгуки про лікарські препарати або ж у Вас є будь-які інші питання та пропозиції — напишіть нам, ми обов’язково постараємося Вам допомогти.

felodipine / фелодипин інструкція із застосування активної речовини

Селективний блокатор кальцієвих каналів II класу з групи похідних дигідропіридину. Подібно до інших похідних дигідропіридину, фелодипін володіє значно більш високою спорідненістю до кальцієвих каналів гладких клітин артеріальних судин, ніж до кальцієвих каналів кардіоміоцитів. Блокуючи кальцієві канали і порушуючи надходження іонів кальцію в клітини гладеньких м’язів артеріальних судин, викликає їх розширення, зменшує ОПСС і знижує артеріальний тиск. Зменшує постнавантаження на серце.

Практично не пригнічує дії на скоротність і провідність міокарда, викликає помірну рефлекторну тахікардію. Збільшує коронарний кровотік.

Зменшує надходження позаклітинного кальцію в кардіоміоцити і гладком’язові клітини коронарних і периферичних артерій; в високих дозах знижує вивільнення іонів кальцію з внутрішньоклітинних депо. Зменшує кількість функціонуючих каналів, не впливаючи на час їхньої активації, інактивації та відновлення. Роз’єднує процеси збудження і скорочення в міокарді, опосередковувані тропоміозіном і тропонином, і в гладких м’язах судин, опосередковувані кальмодулином.

У терапевтичних дозах нормалізує трансмембранне струм кальцію, порушений при ряді патологічних станів, насамперед при артеріальній гіпертензії. Знижує артеріальний тиск за рахунок вазодилатації, зменшення ОПСС. Чи не впливає на тонус вен і адренергічну вазомоторную іннервацію, тому не викликає ортостатичну гіпотензію.

Володіє дозозалежним антиішемічний ефект. Підсилює коронарний кровотік, покращує кровопостачання ішемізованих зон міокарда без розвитку феномена «обкрадання», активує функціонування колатералей, захищає від ускладнень реперфузії, незначно збільшує частоту серцевих скорочень. Розширюючи периферичні артерії, знижує навантаження поста.

Майже не впливає на синоатріальний і AV вузли. Практично не має негативним ефектом (рефлекторне збільшення ЧСС у відповідь на розширення судин маскує негативний інотропний ефект).

Підсилює нирковий кровотік, виявляє помірну натрійуретічеськоє і діуретичну дію.

Дія починається через 2-5 год і триває протягом 24 год. Виразність ефекту корелює з дозою і концентрацією в плазмі.

Артеріальна гіпертензія, стенокардія (при неефективності бета-блокаторів та нітратів), синдром Рейно (в якості симптоматичної терапії).

Застосовують всередину переважно у вигляді лікарських форм, що забезпечують постійне вивільнення активної речовини — по 5-10 мг 1 раз / сут, при необхідності — 20 мг 1 раз / сут.

Максимальна добова доза становить 20 мг.

З боку серцево-судинної системи: припливи крові до шкіри обличчя, що супроводжуються гіперемією особи, тахікардія, набряклість в області гомілковостопного суглоба (як наслідок прекапілярні вазодилатації), непритомність, екстрасистолія, виражена артеріальна гіпотензія, що супроводжується рефлекторною тахікардією і погіршенням перебігу стенокардії, лейкоцитокластичний васкуліт.

З боку центральної нервової системи: головний біль, запаморочення, відчуття втоми, парестезії.

З боку травної системи: нудота, болі в животі, блювота, підвищення активності печінкових трансаміназ, гіперплазія ясен, слизової оболонки мови, гінгівіт.

З боку кістково-м’язової системи: рідко — артралгія, міалгія.

Алергічні реакції: шкірний висип, свербіж, кропив’янка, ангіоневротичний набряк губ або мови, реакція фотосенсибілізації.

Інші: імпотенція / сексуальна дисфункція, часте сечовипускання, лихоманка, гіперглікемія.

Гострий інфаркт міокарда, декомпенсована хронічна серцева недостатність, вік до 18 років, вагітність, жінки дітородного віку з високою ймовірністю вагітності, підвищена чутливість до фелодипіну.

З обережністю застосовувати у пацієнтів з серцевою недостатністю, лабільністю АТ, при нирковій недостатності, серцевої недостатності після інфаркту міокарда.

При застосуванні у пацієнтів зі стенокардією слід враховувати, що в окремих випадках фелодипін може викликати виражену гіпотензію, яка призводить до ішемії міокарда.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *